KASHMIRE BOHEMIA

MEGIE Z DAŠICKÉHO ZÁTIŠÍ

Akce

CIMG2620.JPG

Tuto rubriku zakládám proto, že přes léto plánujeme dost výletů, pochodů a jiných akcí. Neradi chodíme sami, tak kdyby se kdokoli chtěl přidat, tak budeme s Megínkou moc rádi.

Na 7. června jsme přihlášení na zkoušku Fpr1 opět do Turnova, tak doufám že domácí půda nám i nadále bude přát štěstí. Ráda bych zkusila i BH nebo IPO, ale bohužel teď není čas na nějaké zvláštní trénování. Budeme držet palce všem našim kamarádům.
Zkouškama nás poslední dobou zavaluje Pepa Ludvík, tak moc díky za ty příležitosti, doufám že nezklameme a nebudeme narušovat naše skvělé skóre všichni turnováci nejenom splněno, ale i bez odřených uší!

Tak od 15.-17.května 2009 budeme v Jeseníku na této chodské akcičce. Megie tam čeká bonitace, jestli přihlásím i výstavu ještě nevím. Už se moc těšíme na všechny chodské kamarády. Více info zde: http://www.kpchp.org/akce090517.php

^AKTUÁLNĚ ^


19.4.2009 SE POKUSÍME O SLOŽENÍ ZKOUŠEK ZPU1 NA NAŠEM DOMOVSKÉM CVIČÁKU V TURNOVĚ. STOPY JSEM UŽ ASI DEFINITIVNĚ ODPÍSKALA, PROTOŽE MEGIE NEOZNAČUJE PŘEDMĚTY A KDYŽ JE TEĎ DVA MĚSÍCE NASNĚŽENO, TĚŽKO TO NATRÉNUJEM. ZKUSÍME RYCHLOKURZ HLÍDAČKY A UVIDÍME:O)

KDYBY SE NĚKDO RÁD TAKÉ ZÚČASTNIL TAK ZKOUŠKY POŘÁDÁ PEPA LUDVÍK: ludvik.pepa@seznam.cz

O pohár Achátového Kraje1.doc, (76.5kB)

 Na 5.dubna máme naplánované závody dle ZZO na cvičáku ve Staré pace nazvané "O pohár achátového kraje", které pořádá: ZKO Stará Paka a SDH Nedaříž. Pozvánku a propozice přikládám!

Tak už se moc těšíme na víkend 5-7.března, protože vyrážíme s Megie a s plno kamarádama ze cvičáku na výcvikový víkend na Spytu u České Skalice. Doufám že se akcička vydaří a že se všici lidi i psi dobře odreagujeme a víkend si pořádně užijeme!

TAK POCHOD ZA RUMCAJSEM NÁM ZKAZILA MOJE SOBOTNÍ ZKOUŠKA Z ÚČTA:( BOHUŽEL, MOC NÁS TO MRZÍ, OPRAVDU CHODÍME RUMCAJSE PRAVIDELNĚ A LETOS SE TO PROSTĚ NEVYDAŘILO, NĚKTERÉ VĚCI MAJÍ PŘEDNOST. PŘEJI VŠEM KTEŘÍ SE DO JIČÍNA VYDAJÍ, ABY MĚLI KRÁSNÉ POČASÍ A POCHOD SI UŽILI.

V sobotu 3.1.09 se zúčastníme tradičního vánočního závodu, který pořádá ZKO Turnov pro své členy. Čekají na nás pestré a zábavné překážky a úkoly na kterých se s pesanama pořádně vyblbneme. Potom se ohřemeje v klubovně u vánočního stromečku, dáme si čajík, cukrovíčko a rozdáme si dárečky... UŽ SE NA ZÁVOD MOOOC TĚŠÍME!!!
27.12.2008 se s Meguškou zřejmě vydáme na náš první chodský výlet a to do krásného okolí Berounky na Kazín. Nemůžu to říct na 100% protože bude záležet i na počasí a časových možnostech, ale je to jeden z mála výletů, které jsou pro nás dostupné a nejsou na Moravě. Tak toho asi využijeme, doufám že se přidá hodně jiných choďáčků. Více informací o výletě tady.
Dne 13.12. 2008 se uskuteční, od 10.00 na kynologickém cvičišti ZKO Jičín, tradiční Mikulášský běh pro děti i dospělé.
Přijďte, zajištěny jsou překážky, dobrá nálada, teplé nápoje a hodnotné ceny!!

Odkaz na stránky ZKO Jičín!

VÝLET ONDŘEJNÍK 27.12.2008

081227001[1].jpg

VÝLET KORYČANY 23.11.2008

081123001[1].jpg

Těšíme se na malou choďáckou akci v Železnici u Jičína v sobotu 27. září!
I přes menší problémy s ubytováním jsme se rozhodli vydat se na týdenní klubovou akci klubu přátel chodského psa, konanou od 25.7.2008. Sice nevyrážíme na týden, ale na víkend, ale přesto se moc těšíme. Hlavně na ségrušky a jejich paničky. Na výstavu jsem Megie nakonec přihlásila, i když s tím krkem žádné extra výsledky neočekáváme. Těším se hlavně na výlet a nové lidičky, vypadá to, že možná skončíme pod stanem:) tak když se nám tam bude líbit třeba pobudeme i déle..
V nejdohlednější době se chystáme na Líšenský pochod Českým rájem. Trasa vede docela zajímavými místy a když nám bude přát počasí, mohl by se vydařit krásný výlet. Samotný pochod se koná 7. června 2008, je tu i možnost přespání třeba od pátku do neděle pro turisty ze vzdálenějších míst. My to máme naštěstí skoro u nosu... Ještě nevím jakou vybereme trasu, uvidíme podle toho kolik dalších kamarádů se k nám přidá a jak se dohodneme. Já osobně bych to viděla na těch 22km.

Dávám sem odkaz na informace o trase, na stránkách se dá najít i vše ostatní důležité k tomuhle pochodu: http://www.lisny.cz/lisenskepochody/index.php?akt=trasy#20

Tak doufám že vyjde to počásko a všici si to moc užijeme (včetně pesanů).

Tak podbořanský dogtrekking nám zrušili z organizačních důvodů. Docela jsem se na tuhle akci těšila, ale co se dá dělat. Škoda je, že se mi teď žádný z dalších termínů a míst moc nehodí, myslela jsem že bych možná zkusila nějaký z MIDů tour de Beskydy   Potom určitě vyrazíme na Dogtrekking krajem Oty Pavla na Křivoklátsko,  ten je ale až v září, takže dost času na to, aby byl zrušen...  jinak sem dávám něco bližšího o tomhle trekkingu, víc info je na stránkách www.dogtrekking.info v rubrice dogtrekovník.

Dogtreking krajem Oty Pavla

 

Pořadatelé:     Dáša Černá a Karel Souček

                         za podpory Správy CHKO Křivoklátsko

Termín :           25.9.-28.9. 2008

Prezentace:      25.9.2008                večer pro trasu LONG

                          26.9. 2008              odpoledne pro Turistickou trasu

Přejímka psů :  26.9.                        od 7,00 hod.

Start::               LONG:                     8,00 hod.pátek 26.9

                          Turistická trasa:         8,00 hod.sobota 27.9.

´                         Procházka:                 po odstartování Krátké trasy

Časový limit:    LONG:                                51 hod.,

                         Turistická trasa  trasa            21 hod

                          procházka bez limitu

Místo              CHKO Křivoklátsko

Základní tábor:  Machův mlýn, Chříč

Délka tras:        LONG: cca105 km   

                           Turistická trasa:  cca 41 km ,

                           Procházka : cca 18km

Startovné:        LONG:      350 Kč   

                         Turistická trasa:      150 Kč

                          Procházka            50 Kč

Uzávěrka : dne 5.9.2008 přihlášení po uzávěrce je možné, pokud nebude naplněn stav závodníků, ke startovnému se přičítá 100.- Kč.

Ubytování:  Chatky :malá chatka 230Kč se snídaní/osoba a 180Kč/osoba bez snídaně, velká chatka 330 Kč/osoba se snídaní a 280 Kč/ osoba bez snídaně,stany, cena za osobu 100 Kč včetně sprchy , 150 Kč se snídaní , sprchy ve zděné budově

více na www.machuvmlyn.cz .

Kdo chce být ubytovaný v chatce, musí si přes online formulář , který je na uvedených stránkách , zarezervovat chatku- majitel chce 25% zálohu.

Příjezd: Autem: od Prahy: po dálnici D5 směr Plzeň sjezd exit 41 na Cerhovice , odbočit na Zbiroh po silnici 235 přes Drahoňův Újezd, Tešou, Mlečice, Zvíkovec,za mostem po hlavní a potom do leva na Chříč .Vlakem do Kralovic, po telefonické domluvě možný odvoz z nádraží 

 

Trasa:

povede členitým  pro VIP trekaře „light „ terénem v CHKO Křivoklátsko ,  povede částečně po individuálním značení pořadatelů, většinou po turistických značkách a polních cestách ale hlavně nádhernou přírodou  v blízkosti řeky Berounky a jejích přítoků,navštívíte hrad Křivoklát, Točník a zříceninu Žebrák a  Krakovec, kde se natáčel film „Ať žijí duchové“.Itinerář dog-trekkingu obdrží účastníci při prezenci.Je povoleno chodit pouze po vyznačených, turistických  trasách, v případě zakufrování  a vstoupení do chráněné oblasti Unesco, ihned opusťte prostor, ochranáři a myslivci  vidí všude a všechno a mají flinty, takže šupity šup  zpátky na trať.

Mapy: KČT 33,34. SHOCART  turistická mapa č.16

 

Povinná výstroj:

LONG- spací pytel a karimatka- event. alumatka či hamaka), strava pro psa a člověka, plastikové láhve na pitnou vodu, miska pro psa, čelová svítilna, příslušná mapa dané oblasti a lékárnička obsahující 1x obvaz hotový 1x obinadlo elastické, 5x náplast s polštářkem, 1x izotermická fólie, dvě botičky pro každého psa

Povinná výstroj bude kontrolována před startem a  ihned po příchodu do cíle u každého závodníka !

Doporučená výstroj:

LONG:mobilní telefon- nabitý, náhradní baterie do baterky,  buzola, pláštěnka

Turistická  trasa + procházka : baterka(doporučuje se čelová svítilna),pláštěnka , láhev s pitnou vodou, miska pro psa, mapa, strava pro psa i člověka,

 

Kontrolní body:

Na trati bude několik řádně vyznačených kontrolních bodů (popsaných v itineráři), na kterých bude u každého závodníka zapsáno startovní číslo a čas (pro kontrolu stavu závodníků na trati), každý účastník dostane razítko do startovní karty – bez něj neodcházejte, jinak hrozí diskvalifikace pro neprojití kontrolním bodem, bude možno doplnit zásoby vody i tekutinu pro člověka. Na některých kontrolních bodech bude pouze razítko. Náhodné kontroly se zaměří na dodržování pravidla o tom, že na trati se pohybuje každý účastník samostatně, maximálně ve dvojicích – což platí i pro bivak. Kontrolní body a jejich značení bude blíže specifikováno na briefingu.

 

Briefing:

Proběhnou dva , ve čtvrtek večer (čas bude upřesněn při prezenci), účastníci se při něm dozví podrobnosti o trati, o kontrolních bodech, nouzové tel. číslo…aj….

 

Veterinární podmínky:

dle soutěžního řádu – platné očkování ne starší jednoho roku a ne mladší jednoho měsíce

 

Závodu se nesmí zúčastnit psi s kupírovanýma ušima!

 

Další podmínky:

 

Účastníci se po trati pohybují samostatně, nejvíce ve dvojicích.

Po celou dobu závodu musí být psi připoutaní na vodítku či can. šňůře.

Porušení tohoto pravidla se trestá okamžitou diskvalifikací !!

 

Vyhlášení výsledků proběhne v neděli v odpoledních hodinách.

 

Kategorie:

 

LONG: DTM1 - muži do 40ti let, DTM2 - muži nad 40 let.

LONG: DTW1 - ženy do 35ti let, DTW2 - ženy nad 35 let.

TURISTICKÁ TRASA: rozdělena do kategorií DMM -muži a DMW- ženy bez rozdílu věku

PROCHÁZKA : muži, ženy, děti 0-99 let

 

V případě účastníka mladšího 15 let pouze s doprovodem, ve věku 15-18 let je třeba předložit písemný souhlas rodičů na přihlášce.

 

 

Přihlášky posílejte na adresu:

 Dagmar Černá

Čekanovská 1826

19016 Praha 9

 e-mail: dadacerna@seznam.cz

číslo účtu : 541987389/0800
adresa: Český kynologický svaz ZKO  122 Pecínov 27101 Nové Strašecí

 

Případné dotazy na mailu nebo tel:

Dáša: 777/ 205 987, dadacerna@seznam.cz

Karel: 608/ 807337, soucek.kar@seznam.cz

 

 

Startovné plaťte složenkou na výše uvedenou adresu, kopii ústřižku složenky pošlete s přihláškou

 

Zahraniční účastníci pošlou pouze závaznou přihlášku a startovné zaplatí při prezenci

 

Závodník je považován za přihlášeného až dnem zaplacení startovného!

 

 

Přivezte si s sebou hlavně svého nejlepšího  přítele

 a dobrou náladu :-)) !!!!

 
KASHMIRE BOHEMIA